Install this webapp on your device: tap and then Add to homescreen.

RADOSŁAW MULARCZYK

INSTRUCTOR

Sztukami walki zainteresowałem się od najmłodszych lat. W wieku 10 lat starszy brat zaprowadził mnie na judo i tak się zaczęło. Potem, w wieku 13 lat Karate Shotokan, w wieku 16 taekwondo i tu osiągnąłem czerwony pas (pas przed mistrzowskim). Jednak sztuki walki słabo wypadały w realnych konfrontacjach (były tylko jak u mnie 3 techniki, które działały niezawodnie: łokieć, kop w krocze i popularny liść czyli zamachowe uderzenie otwartą dłonią). I dlatego zacząłem trenować kick boxing i potem sam boks.

Moim trenerem był Waldek Pawlak, były zawodnik Olimpia Poznań. W 2005 roku wyjechałem do Anglii, gdzie trenowałem Thai boxing u Clifa Bura w Londynie. Po powrocie do Polski w 2007 roku trenowałem MMA i myślałem wtedy, że to jest to, prawdziwy kompletny styl walki. W 2008 zrobiłem nawet kurs instruktora u Augusta Walena ze Szwecji w organizacji Shooters MMA. W 2010 zdobyłem brąz na mistrzostwach Polski w kat. -93 w brazylijskim jiu jitsu.

Systemą zainteresowałem się z czystej ciekawości. Chciałem się dowiedzieć jak to jest, że oni się sami wywracają i dlaczego ludzie, którzy mają poważne szkoły, dają się wywracać jakimś Rosjanom. Druga rzecz to uderzenie Mikhaila Ryabko, które powala jak grom z nieba. No i nadarzyło się seminarium z Jarkiem Kosakowskim, który pisał o Systemie (że jej nie idzie opisać, ją trzeba poczuć).

Pomyślałem: to pojadę, sprawdzę i im pokażę prawdziwą siłę jaką daje boks i MMA. Stało się dokładnie odwrotnie: Jarek uderzał mnie i nie miałem pojęcia, skąd te uderzenia lecą. Na domiar tego, gdy ćwiczyliśmy chwyty, próbowałem mu zrobić przeprowadzkę i zamiast wylądować za jego plecami to on miał kontrolę nade mna. I tak się zaczęło z Systemą. Mało tego, to ta sztuka walki zaczęła mi odpowiadać na moje osobiste pytania na jakie mi nie odpowiadali mistrzowie sztuk walk.

Systema też zmieniła moje wady postawy, ponieważ się garbiłem oraz rozładowywała moje negatywne emocje. Dlatego chcę uczyć Systemy by rozwiązywać konflikty w sposób pokojowy z minimum siły i bez agresji. Jest to jedyna sztuka walki, gdzie faktycznie nie używa się agresji. Dodatkowym benefitem jest zdrowie.

CERTYFIKATY

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.